قوانین و مقررات فروشگاه

کاربر گرامی لطفاً موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات و برنامه‌‏های کاربردی بذر بازار به دقت ملاحظه فرمایید. ورود کاربران به وب‏‌سایت بذر بازارهنگام استفاده از پروفایل شخصی، به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات بذر بازار است. توجه داشته باشید که ثبت سفارش نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین بذر بازار از سوی کاربر است. لازم به ذکر است شرایط و قوانین مندرج، جایگزین کلیه توافق‏‌ قبلی محسوب می‏‌شود.

 

قوانین عمومی

توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های بذر بازار منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های بذر بازار تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

 

تعریف مشتری یا کاربر

مشتری یا کاربر به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت نام درج کرده است، به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات بذر بازار اقدام کند. همچنین از آنجا که بذر بازار یک وب‌سایت فروش آنلاین است، طبق قانون تجارت الکترونیک مشتری یا مصرف کننده هر شخصی است که به منظور تجارت یا شغل حرفه‌ای و یا کشاورز برای مصرف شخصی خود به خرید کالا یا خدمات اقدام می‌کند. تعریف فروشنده و شرایط کالاهای فروشندگان محصولات ارایه شده در وب‌سایت، یا توسط بذر بازار از شرکت‌های معتبر و واردکنندگان رسمی و قانونی خریداری و عرضه می‌شود و یا برخی فروشندگان با بذر بازار همکاری می‌کنند و محصولات خود را به‌ واسطه این فروشگاه اینترنتی، به صورت آنلاین به فروش می‌رسانند. منظور از کالای فروشندگان، گروه دوم است و فروشنده، شخصی حقیقی یا حقوقی است که محصول خود را در وب‌سایت بذر بازار عرضه کرده، به فروش می رساند. همچنین اعتبار فروشنده‌ها توسط بذر بازار بررسی و مدارک مورد نیاز از ایشان اخذ می‌شود.

 

مسئولیت‌های مربوط به کیفیت، قیمت، محتوا، شرایط و همچنین خدمات پس از فروش محصول بر عهده فروشندگان است. فاکتور کالاهایی که توسط فروشندگان در سایت عرضه می‌شود، در صورت درخواست خریدار توسط فروشنده ارسال می‌شود. 

 

سفارش‌هایی که دارای حداقل یک محصول از فروشندگان باشند و تا ساعت 16 هر روز کاری نهایی شوند ، حداقل 1 روز بعد (طبق زمان تحویل اعلام‌شده در سایت) در تهران و شهرستان‌ها، ارسال خواهند شد.

 

روز فاصله زمانی تحویل برای محصولات فروشندگان، به معنای این است که در صورت خرید محصول فروشندگان، شروع پردازش سفارش حداکثر 1 روز پس از زمان سفارش‌گذاری دربذر بازار است.

 

منظور از 1 روز، زمان آماده‌سازی و ارسال کالا به انبار بذر بازار توسط فروشنده است، که امکان دارد این زمان بسته به نوع محصول تغییر یابد. در شرایط خاص مثل فروش شگفت‌انگیز، احتمال لغو شدن سفارش مربوط به محصولات فروشندگان به دلایلی مانند اتمام موجودی کالا وجود دارد و بذر بازار مجاز است بدون اطلاع قبلی نسبت به توقف سفارش‌‏گیری جدید، اقدام و فروش را متوقف کند.

 

در صورتی‌که بذر بازر تخفیف به شرط خرید تا سقف خاصی را اعلام کرد (Discount Voucher)، میزان خرید از کالاهای فروشندگان محاسبه نمی‌شود و این کالاها مشمول استفاده از این تخفیف‌ها نمی‌شوند.  نحوه برگشت از فروش کالاهای فروشندگان طبق رویه بذر بازار است، با این تفاوت که فروشنده مسئولیت هرگونه عدم مطابقت را به عهده می‌گیرد.

 

 به کالاهای فروشندگان تخفیف سازمانی تعلق نمی‌گیرد. ارتباطات الکترونیکی هنگامی که شما از سرویس‌‏ها و خدمات بذر بازار استفاده می‏‌کنید، سفارش اینترنتی خود را ثبت یا خرید می‏‌کنید و یا به بذر بازار ایمیل می‏‌زنید، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می‏‌شود و در صورتی که درخواست شما با رعایت کلیه اصول و رویه‏‌ها باشد، شما موافقت می‌‏کنید که بذر بازار به صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و سایر سرویس‌های الکترونیکی) به درخواست شما پاسخ دهد. همچنین آدرس ایمیل و تلفن‌هایی که مشتری در پروفایل خود ثبت می‌کند، تنها آدرس ایمیل و تلفن‌های رسمی و مورد تایید مشتری است و تمام مکاتبات و پاسخ‌های شرکت از طریق آنها صورت می‌گیرد. جهت اطلاع رسانی رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه یا پروموشن‌ها، امکان دارد بذر بازار برای اعضای وب سایت ایمیل یا پیامک ارسال نماید. در صورتی که کاربران تمایل به دریافت اینگونه ایمیل و پیامک‌ها نداشته باشند، می‌توانند عضویت دریافت خبرنامه بذر بازار را در پروفایل خود لغو کنند. توجه داشته باشید که 09120993011 و 500010605277 تنها شماره‌‌ هایی هستند که بذر بازار از طریق آن برای کاربران و مشتریان خود پیامک (اس ام اس) ارسال می‌کند. بنابراین ارسال هرگونه پیامک تحت عنوان بذر بازار، با هر شماره دیگری تخلف و سوء استفاده از نام بذر بازار است و در صورت دریافت چنین پیامکی، لطفاً جهت پیگیری قانونی آن را به Info@bazrbazar.ir اطلاع دهید. همچنین این شماره‌‌ها سامانه ارسال پیامک است که وضعیت پردازش سفارش یا رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه بذر بازار را به اطلاع کاربران می‌رساند و روشن است که امکان دریافت پیام‌های شما از طریق آن وجود ندارد.

 

 سیاست‏‌های رعایت حریم شخصی بذر بازار به اطلاعات خصوصی اشخاصى که از خدمات سایت استفاده می‏‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‏‌کند. بذر بازار متعهد می‏‌شود در حد توان از حریم شخصی شما دفاع کند و در این راستا، تکنولوژی مورد نیاز برای هرچه مطمئن‏‌تر و امن‏‌تر شدن استفاده شما از سایت را، توسعه دهد. در واقع با استفاده از سایت بذر بازار، شما رضایت خود را از این سیاست نشان می‏‌دهید. همه مطالب در دسترس از طریق هر یک از خدمات بذر بازار، مانند متن، گرافیک، آرم، آیکون دکمه، تصاویر، ویدئوهای تصویری، موارد قابل دانلود و کپی، داده‌ها و کلیه محتوای تولید شده توسط بذر بازار جزئی از اموال بذر بازار محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس در انحصار بذر بازار است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای بذر بازار محفوظ می‏‌دارد. علاوه بر این، اسکریپت‌ها، و اسامی خدمات قابل ارائه از طریق هر یک از خدمات ایجاد شده توسط بذر بازار و علائم تجاری ثبت شده نیز در انحصار بذر بازار است و هر گونه استفاده با مقاصد تجاری پیگرد قانونی دارد. 

 

کاربران مجاز به بهره‌‏برداری و استفاده از لیست محصولات، مشخصات فنی، قیمت و هر گونه استفاده از مشتقات وب‏‌سایت بذر بازار و یا هر یک از خدمات و یا مطالب، دانلود یا کپی کردن اطلاعات با مقاصد تجاری، هر گونه استفاده از داده کاوی، روبات، یا روش‌‏های مشابه مانند جمع آوری داده‌‏ها و ابزارهای استخراج نیستند و کلیه این حقوق به صراحت برای بذر بازارمحفوظ است. در صورت استفاده از هر یک از خدمات بذر بازار، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب و رمز عبور خود هستند و تمامی مسئولیت فعالیت‌‏هایی که تحت حساب کاربری و یا رمز ورود انجام می‏‌پذیرد به عهده کاربران است. تنها مرجع رسمی مورد تایید ما برای ارتباط با شما، پایگاه رسمی این سایت یعنی www.bazrbazar.ir است. ما با هیچ روش دیگری جز ارسال نامه از طرف آدرس‏‌های رسمی و تایید شده در سایت، با شما تماس نمی‌‏گیریم. وب سایت بذر بازار هیچگونه سایت اینترنتی با آدرسی غیر از www.bazrbazar.ir و همچنین، هیچ گونه وبلاگ و شناسه در برنامه‏‌های گفتگوی اینترنتی همچون Yahoo Messenger یا MSN Messenger و غیره ندارد و هیچ ‏گاه با این روش‏‌ها با شما تماس نمی‏‌گیرد.

 

 کاربران جهت برقراری ارتباط، تنها می‏‌توانند از آدرس‌‏های ذکر شده در بخش ارتباط با ما استفاده کنند. ثبت، پردازش و ارسال سفارش – روز کاری به معنی روز شنبه تا پنج شنبه هر هفته، به استثنای تعطیلات عمومی در ایران است و کلیه سفارش‏‌های ثبت شده در طول روزهای کاری و اولین روز پس از تعطیلات پردازش می‌‏شوند. بذر بازار به مشتریان خود در 7 روز هفته و 24 ساعت در روز امکان سفارش‌‏گذاری می‌‏دهد سایت بذر بازار جهت فراهم آوردن آرامش خیال جهت خرید از درگاه های بانک ملی، بانک ملت و زرین پال استفاده میکند. ضمن این که بذر بازار اصالت بذرهای فروخته شده در این سایت را تضمین میکند، خریداران بذر تا 15 روز بعد از خرید از فروشگاه آنلاین بذر بازار فرصت دارند تا قوه نامیه بذر را (تست باید با انتخاب و باز کردن یک بسته تصادفی از بین بذرهای خریداری شده صورت گیرد) تست کرده و در صورتی که قوه نامیه از آنچه روی بسته قید شده پایین تر باشد، این موضوع را با ایمیل info@bazrbazar.ir به اطلاع کارشناسان بذر بازار برسانند تا بررسی لازم در این مورد صورت گیرد. در صورت اثبات مشکل در قوه نامیه، بذرها عینا به بذر بازار مرجوع شده و عین وجه پرداختی به حساب مشتری مسترد می گردد. پس از اتمام این فرصت 15 روزه حق هر گونه اعتراض از طرف خریدار صلب می گردد. در مورد سفارش نهال توجه داشته باشید که نهال ها به صورت ریشه لخت هستند و خرید نهال در فصل بیداری درخت (از اول فروردین تا ۱۵ آذر) تنها جنبه ثبت سفارش داشته و با قیمت فعلی سفارش شما ثبت می شود تا از نیمه آذر ماه سال جاری سفارش شما ارسال گردد. توجه داشته باشید که در زمان بیداری نهال، امکان جابجایی وجود ندارد و نهال خشک میشود.

 

 با کمال تشکر فروشگاه بذر بازار 

 انجمن علمی بذر ایران